Ndërlidhjet

PRAGË


Uragani Ivan e ka arritur fuqinë e kategorisë së 5-të, ndërsa po i afrohet ujdhesave Cayman, Kubës dhe jugut të Floridës.
Nga Havana, e cila pritet të goditet sot pasdite, njoftohet se janë evakuar rreth 2 milionë banorë.
Më parë uragani me shpejtësinë prej 265 km/h e kaploi Xhamajkën, duke lënë të vrarë të paktën 14 njerëz, dhe duke shkatërruar shumë shtëpi.
Javën e kaluar uragani e goditi Grenadën, ku dy të tretat e popullatës mbetën pa strehë mbi kokë.
XS
SM
MD
LG