Ndërlidhjet

MAKHACHKALA


11 pjesëtarë të trupave të ministrisë së brendshme ruse janë vrarë dhe 11 të tjerë janë lënduar kur kamioni i tyre u rrokullis nga një rrugë malore në jug të Rusisë.
Incidenti ndodhi në republikën e Dagestanit, që kufizohet me Çeçeninë, ndërsa ministria e Brendshme tha se ndodhi si pasojë e gabimit të vozitësit.
XS
SM
MD
LG