Ndërlidhjet

PRAGË


Uragani 'Ivan' e ka arritur fuqinë e kategorisë së 5-të, ndërsa i afrohet Kubës dhe jugut të Floridës.
Nga Havana, e cila pritet të goditet sot pasdite, janë evakuar rreth 2 milionë banorë.
Më parë uragani me shpejtësi 265 km/h e kaploi Xhamajkën, ku la të paktën 14 të vrarë dhe shkatërroi shumë shtëpi.
Javën e kaluar uragani e goditi Grenadën, ku dy të tretat e popullsisë i la të pa strehë.
XS
SM
MD
LG