Ndërlidhjet

GEORGETOWN


Uragani 'Ivan' i goditi ujdhesat Cayman duke shkaktuar dëme të rënda.
Stuhitë me shpejtësi prej 240 km/h shkulën pullaze dhe shkaktuan përmbytje të mëdha, ndërsa raporte për viktima eventuale ende nuk janë bërë publike.
Ndërkohë, autoritetet e Kubës kanë evakuar rreth 2 milionë banorë.
XS
SM
MD
LG