Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga sulmet e sotme ajrore dhe artilerike të ushtrisë amerikane kundër caqeve në qytetin Falluxha të Irakut, u vranë së paku 15 persona. Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka thënë se disa nga sulmet kishin marrë në shënjestër vend takimet që shfrytëzoheshin nga anëtarët e një grupi, që është i lidhur me al-Kaidën.
XS
SM
MD
LG