Ndërlidhjet

PRISHTINË


Misioni ndërkombëtar paqeruajtës në Kosovë, KFOR, që udhëhiqet nga NATO-ja, do të përforcohet me 2 mijë ushtarë nga Gjermania, Italia dhe Franca, para zgjedhjeve parlamentare më 23 tetor, kanë thënë zyrtarë të lartë ndërkombëtarë. Megjithqë "nuk ka shenja të ngritjes së tensioneve", KFOR-i do të jetë gati për të vepruar, që gjatë fushatës dhe votimit të ketë siguri, kanë thënë sot komandanti i KFOR-it, Yves de Kermabon dhe kryeadministratori, Soren Jessen-Petersen.
XS
SM
MD
LG