Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kreu i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen do të qëndrojë sot në Moskë, ku pritet të takohet me zyrtarë të lartë rusë. Kjo është vizita e parë e një udhëheqësi të UNMIK-ut në Moskë.
Petersen pritet të takohet me ministrin e Jashtëm Sergej Llavrov, zëvendësministrin Jurij Fjodorov, si dhe me udhëheqës të zyrës së Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Moskë.
Petersen pas Moskës do të qëndrojë në Bruksel.
XS
SM
MD
LG