Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëdhënësi i administratës ndërkombëtare, Neeraj Singh ka thënë sot se vrasja e 17 vjeçarit Dimitrije Popoviq, më 5 qershor të këtij viti në Graçanicë, ishte e motivuar etnikisht. Ai mëtutje ka informuar se një lidhje me këtë vrasje, një prokuror publik ndërkombëtar ka ngritur aktakuzë kundër Labinot Gashit dhe një të mituri nga Prishtina.
XS
SM
MD
LG