Ndërlidhjet

MOBILE/ALABAMA


Uragani 'Ivan' e ka goditur portin Mobile, në shtetin federal Alabama, kurse qyteti i afërt New Orleans gjithashtu kërcënohet nga përmbytjet katastrofike.
Autoritetet e Floridas thanë se stuhia ka lënë pas 7 të vdekur, ndërsa qindra mijë banorë nga ky shtet, Alabama, Mississippi dhe Louisiana, i kanë braktisur shtëpitë.
Përpara se të hynte në Gjirin e Meksikës, uragani 'Ivan' shkaktoi vdekjen e 70 njerëzve në ujdhesat Karaibe.
XS
SM
MD
LG