Ndërlidhjet

VIENË


Shtetet e Bashkuara janë dakorduar me Britaninë, Francën dhe Gjermaninë, mbi projekt rezolutën e Kombeve të Bashkuara, e cila do t'i bëjë thirrje Iranit t'i pezullojë të gjitha aktivitetet për pasurimin e uraniumit.
Ndërkohë Teherani sërish i ka mohuar akuzat amerikane se fshehurazi përpiqet të zhvillojë armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG