Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Dhuna në Irak dhe Afganistan mund të shtohet në javët e ardhshme për shkak të afrimit të kohës së paraparë për mbajtjen e zgjedhjeve në këto dy vende", deklaroi presidenti amerikan George Bush në fjalimin e tij javor në radio. "Megjithatë, e gjithë bota duhet të jenë të sigurtë se Amerika dhe aleatët e saj do të vazhdojnë të mbetën të përkushtuar ndaj popullit irakien dhe atij afganë", tha Bush.
XS
SM
MD
LG