Ndërlidhjet

SAMARRA, IRAK


Nga një sulm vetëvrasës me një makinë bombë, që ndodhi në afërsi të një postblloku të përbashkët amerikano-irakian, në qytetin verior Samarra, u vranë tre persona dhe u plagosën 7 të tjerë, përfshirë këtu edhe katër ushtarë amerikanë, ka thënë zëdhënësi ushtarak amerikan, Neal O'Brien. Ky sulm ndodhi një javë pasi forcat e Shteteve të Bashkuara përsëri u futën në këtë qytet, që është 100 kilometra në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG