Ndërlidhjet

BAGDAD


Shoqata e shkollarëve myslimanë të Irakut tha se janë vrarë dy klerikët sunnitë që i takonin kësaj shoqate.
Në zhvillime tjera, së paku 2 veta kanë vdekur dhe më shumë se 4 janë plagosur pas një shpërthimi në Falluja.
Ndërkohë, grupi që ka rrëmbyer 18 ushtarë të Gardës Kombëtare Irakiane kërkoi lirimin e disa pjesëtarëve të grupit radikal të Moqtada al-Sadrit.
Përderisa, Al-Sadri citohet të ketë mohuar përfshirjen e tij në rrëmbimin e ushtarëve irakien.
XS
SM
MD
LG