Ndërlidhjet

PORT-AU-PRINCE


Së paku 50 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 150 konsiderohen të zhdukur në Haiti nga përmbytjet e shkaktuara nga një stuhi tropikale që e goditi ishullin Hispaniola.
Kryeministri i përkohshëm haitian ka bërë thirrje për ndihmë urgjente nga jashtë.
Katër muaj më parë mbi 3 mijë vetë vdiqën si rezultat i përmbytjeve të rënda në kufirin mes Haitit dhe Republikës Dominikane.
XS
SM
MD
LG