Ndërlidhjet

LONDËR


"India nuk do të dërgojë trupa në Irak", tha kryeministri indian Manmohan Singh pas takimit që pati me homologun e tij britanik Tony Blair.
"Ne, natyrisht i kemi perceptimet tona për atë se cfarë po ndodh në Irak dhe gjithashtu duhet ta shohim edhe koncenzusin politik që kemi. Për momentin, nuk jemi në gjendje të dërgojmë trupa ushtarake atje. Megjithatë, jemi të gatshëm të ndihmojmë popullin e Irakut me trajnime në fusha të ndryshme siç janë siguria, ndihmat humanitare apo rindërtimin e vendit", tha Singh.
XS
SM
MD
LG