Ndërlidhjet

BAGDAD


Dhuna ka vazhduar edhe sot në Irak. Shoqata e shkollarëve myslimanë të Irakut ka njoftuar për vrasjen e dy klerikëve sunnitë.
Nga shpërthimet e sotme së paku 5 veta kanë humbur jetën në Fallujah në perendim të Bagdadit dhe disa të tjerë në Mosul.
Ndërkohë grupi që ka rrëmbyer 18 ushtarë të Gardës Kombëtare Irakiane kërkoi lirimin e disa pjesëtarëve të grupit radikal të Moqtada al-Sadrit, përderisa ky i fundit citohet të ketë mohuar përfshirjen e tij në rrëmbimin e ushtarëve irakien.
XS
SM
MD
LG