Ndërlidhjet

TOKIO


Zyrtari i lartë qeveritar, Hiroyuki Hosoda tha sot se qeveria e Japonisë ende nuk ka marrë vendim pëfundimtar se a do ti mbajë trupat në Irak apo jo. Në qytetin Samawah gjenden afro 500 ushtarë të Japonisë, që siç është thënë, marrin pjesë në misionin humanitar dhe jo luftarak.
XS
SM
MD
LG