Ndërlidhjet

PORT-AU-PRINCE


Së paku 500 persona e kanë humbur jetën pas përmbytjeve në Haiti ku stuhia tropikale Jeanne për të dytën ditë me radhë vazhdon ta godasë këtë vend.
Kryeministri i Haitit Gerard Latortue, ka shpallur tre ditë zie kombëtare dhe ka bërë thirrje për ndihmë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG