Ndërlidhjet

PORT-AU-PRINCE


Afro 700 është numri i viktimave nga stuhia tropikale Jeanne që për të dytën ditë me rradhë vazhdon ta godasë Haitin. Ekipet e shpëtimit kanë deklaruar se numri i tyre mund të rritet pasi që ata po vazhdojnë përpjekjet për të kërkuar edhe shumë njerëz të tjerë që konsiderohen të zhdukur.
Kryeministri i Haitit Gerard Latortue, ka shpallur tre ditë zie kombëtare dhe ka bërë thirrje për ndihmë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG