Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i mbrojtjes, Peter Struck ka pranuar sot gabimet e forcave të armatosura të Gjermanisë që janë të përfshira në misionin në Kosovë. Ai ka thënë se pasur mungesa në komunikimet ndërmjet forcave të Kforit dhe policisë së Kombeve të Bashkuara gjatë trazirave të marsit në Kosovë.
XS
SM
MD
LG