Ndërlidhjet

BAGDAD


Një gjyq irakian ka urdhëruar lirimin me kusht të tre personave që mbahen të burgosur nga forcat e Shteteve të Bashkuara, përfshirë këtu edhe njërën nga dy femrat, që mbahen nga forcat amerikane, ka thënë sot Kassim Doud, kështillar për siguri kombëtare i Irakut. Ai ka thënë se ky lirim do të jetë me kusht dhe nuk do të ndodhë brenda disa ditëve. Zoti Doud ka thënë se këto lirime nuk janë të lidhura me kërkesat e rrëmbyesve.
XS
SM
MD
LG