Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite ka njoftuar për tre ushtarë izraelitë dhe 2 militantë palestinez të vrarë në sulmin ndaj një postëblloku ushtarak afër një vendbanimi hebrej në Rripin e Gazës.
Sulmi u krye pranë vendbanimit Morag, njërit nga 21 kolonitë hebreje të cilat qeveria izraelite dëshiron t'i evakuojë vitin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG