Ndërlidhjet

NOVI SAD


Në natën ndërmjet të enjtes dhe të premtes në shtëpinë e një hungarezi në Novi Sad është gjetur mbishkrimi "Vdekje hungarezëve".
Grafiti ishte i shkruar në alfabetin çirilik.
Kohëve të fundit në Vojvodinë ka pasur disa raste të sulmeve ndaj pjestarëve të pakicës hungareze.
XS
SM
MD
LG