Ndërlidhjet

BAGDAD


Një shpërthim në qendër të Bagdadit sot pasdite ka shkaktuar vdekjen e 3 vetave dhe plagosjen e 14 të tjerëve.
Predha është hedhur në afërsi të ambasadave amerikane e britanike dhe ndërtesës së qeverisë së Irakut.
Ndërkohë, Ministria e Brendshme e Irakut ka bërë të ditur se së paku 8 punonjës të kompanisë egjiptase Oraskom janë kidnapuar gjatë dy ditëve të fundit.
XS
SM
MD
LG