Ndërlidhjet

MOSKË


Agjencitë e lajmeve njoftojnë se një grup luftëtarësh çeçenë kanë sulmuar një fshat në afërsi të Groznit, duke vrarë së paku katër ushtarë rusë. Sipas zyrtarëve të ministrisë së Brendshme çeçene, sulme të ngjashme janë shënuar gjatë gjithë javës, me ç'rast janë vrarë dhe plagosur edhe disa civilë.
XS
SM
MD
LG