Ndërlidhjet

CASTEL GANDOLFO


Gjatë lutjeve në rezidencën e tij verore afër Romës, Papa Gjon Pali i Dytë u bëri thirrje liderëve të botës ta luftojnë varfërinë, si mënyrë për arritjen e paqes.
Duke iu referuar konferencës së 55. të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, ai tha se Kisha Katolike i jep mbështetje të plotë "çrrënjosjes së urisë dhe pasojave tjera të varfërisë".
XS
SM
MD
LG