Ndërlidhjet

UASHINGTON


Uragani 'Jeanne' e ka goditur bregun lindor të shtetit Florida, duke shkulur pullaze nga shtëpitë dhe duke ndërprerë linjat energjetike.
'Jeanne', uragani i katërt që e godet Floridën në 6 javët e fundit, është vërsulur me shpejtësi 190 km/h.
Stuhia tani ka filluar të depërtojë në pjesën kontinentale, ndërsa raportohet se rreth 3 milionë njerëz janë evakuar nga shtëpitë.
Uragani 'Jeanne' në Florida arriti nga Haiti, ku përmbytjet dhe stuhitë e forta lanë pas vetes rreth 1.300 të vdekur dhe shumë të zhdukur.
XS
SM
MD
LG