Ndërlidhjet

BUDAPEST


Kandidati për ministrin e brendshëm të Hungarisë Laszlo Toller është sulmuar keq nga një qen i policisë, në përleshjet mes tifozëve dhe policisë.
Toller, njëkohësisht kryebashkiak i qytetit Pecs dhe kryetar i klubit futbollistik të qytetit, ishte sulmuar kur kishte ndërhyrë t'i qetësojë tifozët, të cilët gjatë ndeshjes në qytetin Kaposvar, kishin filluar t'i hedhin ulëset në teren dhe të përleshen me policinë.
XS
SM
MD
LG