Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka ka thënë sot se kryengritja në Irak po bëhet gjithnjë e më intensive dhe se situata po përkeqësohet. Ai mëtutje është shprehur se Shtetet e Bashkuara duhet ti shtojnë përpjekjet e tyre për ta mbizotërzuar këtë kryengritje, që sipas zotit Paowell, ka për qëllim shkatërrimit e procesit të zgjedhjeve, që parashihen të mbahen gjatë janarit të vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG