Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori demokrat Joseph Biden tha sot se ai e ka siguruar kryeministrin e përkohshëm të Irakut, Iyad Allawi se Shtetet e Bashkuara do ta mbështesin atë nëse John Kerry zgjedhet president amerikan. Sipas senatorit Biden, kryeministri Allawi ka thënë se "e di këtë" dhe është falënderuar.
XS
SM
MD
LG