Ndërlidhjet

BAGDAD


Agjencitë e lajmeve raportojnë për së paku 11 të vrarë, gjatë disa sulmeve të sotme në Irak.
Nga sulmi me makinë bombë afër xhamisë në qytetin Mosul së paku 3 veta janë vrarë dhe më shumë se shtatë janë plagosur. Shpërthimi tjetër ndodhi në afërsi të ndërteses së akademisë policore në Bakuba, ku së paku 4 veta janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur.
Nga ana tjetër forcat e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara po vazhdojnë me sulmet ajrore ndaj caqeve të kryengritësve në Sadr City në afërsi të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG