Ndërlidhjet

MOSKË


Administrata e Shteteve të Bashkuara e ka futur në listën e zezë grupin e Shamil Basajevit, që mori përgjegjësinë për sulmet në dy aeroplanët rusë dhe rrethimin e shkollës në Beslan. Ambasadori amerikanë në Rusi, Alexander Vershbou tha se Shtetet e Bashkuara do ti ndihmojnë Rusisë në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG