Ndërlidhjet

LONDËR


Çmimet botërore të naftës shënuan sot rekorin e ri duke arritur në 50 dollarë për një fuçi.
Sipas ekspertëve në ngritjen e çmimeve ndikojnë disa faktorë, rrëmuja në Arabinë Saudite, stuhitë në Shtetet e Bashkuara, vazhdimi i dhunës në Irak si dhe ngatërresat financiare në kompaninë ruse të naftës Yukos.
XS
SM
MD
LG