Ndërlidhjet

MITROVICË


Dy sulmues të panjohur hodhën mbrëmë vonë dy granata dore ndaj një shtëpie serbe në pjesën veriore të Mitrovicës. Sipas policisë së UNMIK-ut, përveç dëmeve materiale nuk pati viktima në njerëz.
Incidenti ndodhi vetëm disa orë para vizitës së shefit për politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian Havier Solana dhe më pak se një muaj përpara zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë.
XS
SM
MD
LG