Ndërlidhjet

GAZË


Së paku 10 palestinezë dhe tre izraelitë janë vrarë në veri të Gazës, kur ushtria izraelite u fut në kampin më të madhë të refugjatëve palestinezë Jabalja.
Viktimat palestineze ishin kryesisht civilë të paarmatosur. Më herët, në Rripin e Gazës, luftëtarët e Hamasit goditën një pozicion të armatës izraelite, duke vrarë një dhe plagosur disa ushtarë.
XS
SM
MD
LG