Ndërlidhjet

ANKARA


Zyrtarë të ushtrisë turke njoftuan për vrasjen e pesë militantëve të majtë, dy prej tyre femra, dhe një ushtari turk gjatë përleshjeve të armatosura në veri të Turqisë.
Në zhvillime të tjera në Turqi një tërmet i shkallës 4.3 të Rihterit ka goditur pjesën Lindore të Turqisë. Nuk raportohet për dëme apo viktima.
XS
SM
MD
LG