Ndërlidhjet

SAMARË/IRAK


Trupat amerikane dhe forcat irakiane kanë hyrë në qytetin Samara dhe kanë marrë kontrrollin nga kryengritësit në ndërtesat qeveritare dhe të policisë.
Është thënë se gjatë këtij aksioni janë vrarë 94 kryengritës dhe një numër i civilëve.
Ndërkohë, forcat amerikane kanë arritur të lirojnë pengjet që ishin zënë në Samarë.
XS
SM
MD
LG