Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Karla Del Ponte, ekspertë ndërkombëtar dhe aktivistë për të drejtat e njeriut janë takuar sot në Beograd për të shqyrtuar bashkëpunimin e Serbisë me Gjyqin Ndërkombëtar për Krimet e Luftës.
Takimi mbahet në çastin kur Beogradi kërkohet të dorëzohen ratko Mladiç dhe rreth 14 të tjerë të dyshuar për krime lufte për të cilët supozohet se gjenden në Serbi.
XS
SM
MD
LG