Ndërlidhjet

NJU DELHI


Të paktën 30 njerëz janë vrarë dhe rreth 100 janë plagosur nga tre shpërthime të fuqishme në shtetet Nagaland dhe Assam, në verilindje të Indisë.
Raportohet se shpërthimet që u shkaktuan pothuajse e njëkohësisht të jenë kryer nga grupet separatiste, që luftojnë për autonomi më të madhe apo pavarësi.
XS
SM
MD
LG