Ndërlidhjet

NJU JORK


Kombet e Bashkuara kërkuan 59 milionë dollarë, për të shpëtuar jetërat e banorëve të Haitit dhe Grenadës, dy vendet e Karaibeve që u shkretuan nga stuhitë e fundit.
Nga uragani Ivan që e goditi Grenadën, vdiqën 39 veta dhe u shkatërruan 90% e shtëpive të ujdhesës,
ndërsa stuhia tropikale Jeanne, që e përfshiu Haitin, la pas vetes më shumë se 1.550 të vdekur dhe rreth 900 të zhdukur.
XS
SM
MD
LG