Ndërlidhjet

SARAJEVË


Zyrtarë zgjedhorë në Bosnje Hercegovinë njoftuan se rezultatet e para të zgjedhjeve të djeshme lokale tregojnë se në 46 prej 142 komunave tri partitë nacionaliste që përfaqësojnë myslimanët, serbët dhe kroatët janë në krye.
Sipas njoftimeve nga 2.3 milion votues vetëm 45 përqind e tyre ka marrë pjesë në votim. Rrezultati final do të bëhet i ditur pas 30 ditësh.
XS
SM
MD
LG