Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania kremton sot Ditën e Bashkimit në kujtim të 3 tetorit 1990, kur edhe zyrtarisht përfundoi procesi i bashkimit të Gjermanisë Perendimore dhe Lindore që filloi me shembjen e Murit të Berlinit.
Kremtimi qëndror po mbahet në kryeqytetin Erfurt në krahinën lindore Tyringen.
XS
SM
MD
LG