Ndërlidhjet

KAJRO


Zëvendës kryeministri i Italisë, Gianfranco Fini paralajmëroi sot mundësinë e tërheqjes së ushtarëve italianë nga Iraku, pas zgjedhjeve që mbahen në muajin janar të vitit të ardhshëm. Në këtë aspekt, Gianfranco Fini tha:
-Zgjedhjet e ardhshme në Irak e fillojnë procesin e stabilizimit të këtij vendi dhe krijimin e sistemit demokratik dhe përfaqësues. Në fund të këtij procesi, sigurisht, do të vinte momenti që të tërhiqen trupat.

Këto komente ai i bëri në Kajro pas takimit me presidentin e Egjiptit, Hosni Mubarak.
XS
SM
MD
LG