Ndërlidhjet

BAGDAD


Dhuna në Irak vazhdoi edhe sot me shpërthimin e dy makinave-bombë, një në qendër të Bagdadit dhe një në qytetin verior Mosul.
Bëhet e ditur se në Bagdad makina-bombë shpërtheu në afërsi të Zonës së Gjelbërt, duke vrarë së paku 8 irakien dhe plagosur disa të tjerë.
Ndërkaq në Mosul, nga shpërthimi afër një shkolle mbetën të plagosur disa veta.
XS
SM
MD
LG