Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sot në Prishtinë ka filluar gjykimi ndaj pesë ish luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Kaçaniku, të cilët akuzohen për keqtrajtime, rrëmbime, arrestime ilegale si dhe vrasje. Krimet besohet të jenë kryer gjatë shkurtit të vititi 1999.
Ky proces gjyqësorë kryesohet nga gjyqëtari ndërkombëtarë Martin Karopkin, njoftoi zëdhënsi i UNMIK-ut Neraj Singh.
XS
SM
MD
LG