Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i përkohshëm afgan Hamid Kharzai vazhdoi sot fushatën zgjedhore në qytetin Gazi të Afganistanit, për zgjedhjet presidenciale të drejtëpërdrejta të së shtunës, njëherësh të parat në historinë e Afganistanit.
"Cili do nga kandidatët që fiton votat e lira të qytetarëve, ne do ta pranojmë atë për president, dhe do të theksojë se të gjithëve na duhet të punojmë së bashku për qeverinë e ardhshme. Kërkojë nga ju vota të lira, pa presione dhe ndikime", tha Kharzai.
XS
SM
MD
LG