Ndërlidhjet

PRISHTINË


Më shumë se 350 parashutistë francezë kanë arritur sot në Kosovë me qëllim që ta përforcojnë misionin paqëruajtës të KFOR-it për zgjedhjet e 23 tetorit.
"Trupat shtesë do të qëndrojnë në Kosovë për një muaj", tha zëdhënësi i KFOR-it Iv Kermorvant.
Më herët, është thënë se për periudhën parazgjedhore dhe për ditën e zgjedhjeve në Kosovë, KFOR-i do të përforcohet me 2 mijë trupa shtesë.
XS
SM
MD
LG