Ndërlidhjet

MULTAN/PAKISTAN


Të paktën 38 njerëz janë vrarë dhe më shumë se 100 janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në Pakistanin qendror.
Qindra njerëz ishin tubuar në qytetin Multan, për të përkujtuar një vjetorin e vrasjes së liderit militant sunit Azim Tariq, i cili e kryesonte grupin ilegal islamik Sipas-e-Sahaba.
Bomba shpërtheu në çastin kur njerëzit po shpërndaheshin, ndërsa nuk ka raporte kush qëndron pas këtij akti.
XS
SM
MD
LG