Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar gjatë ditës në qendër të Bagdadit, në afërsi të asaj që njihet si zonë e gjelbër, ku gjenden selitë e institucioneve irakiane dhe përfaqësitë të vendeve të koalicionit.
Në të tjera zhvillime burimet ushtarake amerikane kanë bërë të ditur se kanë arrestuar 20 persona në operacionet në veri të Irakut gjatë 24 orëve të fundit.
Burimet pranë qeverisë irakiane njoftojnë se vazhdojnë bisedimet për arritjen e një armëpushimi me mbështetëasit e klerikut radikal Moqtda al-Sadr.
XS
SM
MD
LG