Ndërlidhjet

ANKARA


Ministri i jashtëm britanik, Jack Straw ka deklaruar gjatë një vizite në Ankara se Turqia ka bërë përparim shumë të madh drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian.
"Turqia është një vend i madh evropian, një udhëkryq kontinentesh dhe padyshim që duhet të jetë në Bashkimin Evropian. Aktualisht Turqia dhe miqtë e saj, ku përfshihet dhe Britania, po përpiqemi të ndihmojmë që e ardhmja e Turqisë të jetë në rrugë pozitive", tha Straw.
XS
SM
MD
LG